Anasayfa » Cilt Gençleştirme » Fraksiyonel Lazerle Cilt Gençleştirme

Fraksiyonel Lazerle Cilt Gençleştirme

Fraksiyonel Lazerle Cilt Gençleştirme

Fraksiyonel Lazerle Cilt Gençleştirme

Dış görünümüne önem veren herkes pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Ancak geçmişten kalan akne, yara, yanık izleri ve çatlaklar bazen güzelliğimize gölge düşürebilir.

Normal yaşlanma prosesine, güneş hasarı ve hava kirliliğinin zararlı etkileri de eklendiğinde kolajen yıkımı hızlanır. Kolajenin ciltteki miktarı azaldıkça kırışıklıklar gözlenmeye başlar. Cilt gençleştirmede kullanılan Fraksiyonel CO2 lazerler, ciltte mikroskobik kolonlar açarlar. Bu kolonlar çok ince kanallardır. Bu bölgelerdeki esas hedef sudur, yani kolajen, kan damarları, keratinositler gibi su içeren yapılar, seçici termal hasara uğrarlar. Termal hasar oluşan bölgenin hemen yanındaki hasar görmemiş bölgelerdeki canlı hücreler hasarlı alana göç ederek buradaki onarım mekanizmasını uyarırlar. Böylece cilt altında yeni kolajen üretimi başlar. Yeni jenerasyon fraksiyonel CO2 lazerlerin en büyük özelliği cildin üst yüzeyine hasar vermeden işlevlerini cildin altında gerçekleştirmeleridir. Böylece cildin üst yüzeyinde çok daha hızlı bir iyileşme oluşur ve kişiler sosyal hayatlarına kısa süre içinde dönebilirler.


Fraksiyonel lazer uygulamaları sırasında tedavi edilen cildin kalınlığı kimyasal peeling veya dermabrazyonda olduğu gibi göz kararı veya tecrübeye dayalı şekilde değil, inilen derinlik kesin olarak bilinir. Güçlü olmasına karşın fraksiyonel özelliği sayesinde uygulama sonrası iyileşme hızı çok yüksektir ve iyileşme süresi kısadır. Dalga boyu daha uzun olduğu için, daha derin dermisde etkisini gösterdiğinden benzer sistemlere göre etkisi çok daha yüksektir.

FRAKSİYONEL CO2 LAZER İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

Untitled-1

  Fraksiyonel lazer, bir çok cilt problemine çözüm olan bir lazer sistemidir. Fraksiyonel Co2 lazer ile, - Cilt lekeleri - Aktif sivilceler - Sivilce izleri, skarlar - İnce ve derin olmayan kırışıklıklar, çizgiler - Bazı izler tedavi edilebilir. Fraksoyonel Karbondioksit Lazer Nasıl Yapılır? Fraksiyonel karbondioksit lazer için cilt yüzeyi temiz ve kuru olmalıdır. Temiz ve kuru cilt üzerine karbon solüsyonu ... Devamını Oku »

Fraksiyonel Lazerle Cilt Gençleştirme

fraksiyonel-lazer-p1

Fraksiyonel lazer, etkinliği kanıtlanmış lazer sistemlerindeki yüksek enerjiyi cilt altında veren ve bu bölgede oluşturduğu ısı ve koagulasyon nedeniyle doğal yara iyileşmesini ve kollajen sentezini tetikleyerek yeni ve sağlıklı doku oluşmasını sağlayan etkili bir lazer sistemidir. Fraksiyonel lazer teknolojisi, kollajen şeritlerin sıkılaşması sağlanırken, ileri dönemde de kollajen üretimini arttırır. Böylece daha taze bir cilt görünümü, ciltte sıkılaşma, izlerde ve lekelerde azalma, ... Devamını Oku »