Anasayfa » Cilt Gençleştirme

Cilt Gençleştirme

Cilt Gençleştirme

 Cilt Gençleştirme

İlerleyen yaşla birlikte cildimiz esnekliğini yitirir ve zamanla kırışıklar ortaya çıkmaya başlar. Genetik faktörler, yaşam tarzı, güneş, sigara, beslenme ve uyku alışkanlıkları gibi faktörlerle  cildimizin deformasyonu dahada hızlanmaktadır.

Cildimizin genç, canlı, parlak ve güzel bir görünüme sahip olması için yaptırabileceğimiz  bir çok cilt gençleştirme yöntemi mevcuttur. Gelişen teknolojilerle birlikte ameliyat olmadan gençleşmek mümkündür. İşte  popüler ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden bazıları;

  • Yüksek Fokuslu Ultrason Yöntemi İle Cilt Gençleştirme
  • Fraksiyonel Lazerle Cilt Gençleştirme
  • Mezoterapi
  • PRP Tedavisi
  • Kimyasal Peeling
  • Dermabrazyon
  • Botoks
  • Cilt Dolgusu

MEZOTERAPİ ile GELEN GENÇLİK

Untitled-1

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi, çeşitli estetik problemlerin çözümü için yapılan bir estetik uygulamadır. Bu uygulamada bazı kokteyl ilaçlar deri altına enjekte edilir. Bu ilaçlar cilt ihtiyacına göre seçilerek uygulanan prosedürlerden ibarettir. İnsan vücudunun çok yabancı olmadığı maddeler içeren çeşitli mezoterapi ilaçları içinde doğal özütler, farmakolojik ve homeopatik ajanlar, mineraller, proteinler, bazı asitler bulunmaktadır. Mezoterapinin Etkinlik Alanları Nelerdir? - Ciltteki yüzeysel izlerin, ... Devamını Oku »

ROLLER BAKIMI

dermaroller

Roller Bakımı Nedir? Roller bakımı bir cilt tedavisidir. Bu tedavide amaç yüzeysel cilt problemlerini çözümlemek. Oluşabilecek diğer problemleri engelleyerek, yaşlanma belirtilerini kontrol altına almaktır. Roller Bakımı Nasıl Yapılır? Roller bakımı, tedaviye de adını veren roller ile yapılır. Dermaroller olarak da bilinen bu aparat, silindirik bir şekildedir. Silindir üzerinde dizilen en az 100 tane mikro iğnecik ile cilt üzerinde micro kanallar ... Devamını Oku »

PRP TEDAVİSİ İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

prp-1

  Prp, açılımı Platelet Rich Plasma olan bir tedavidir. Tedaviye adını veren tedavi ilacı hastanın kendi kanından üretilmektedir. Bu yönü ile de prp oldukça güvenilir bir tedavidir. Çünkü ilaç yabancı bir madde içermez. Prp Tedavisi ile Hnagi Cilt Problemleri Çözümlenir? Söz konusu tedavi ile, - Cilt lekeleri - İnce çizgiler - Cilt rengindeki olumsuz değişimler ve matlaşma - Cildin aşırı ... Devamını Oku »

FRAKSİYONEL CO2 LAZER İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

Untitled-1

  Fraksiyonel lazer, bir çok cilt problemine çözüm olan bir lazer sistemidir. Fraksiyonel Co2 lazer ile, - Cilt lekeleri - Aktif sivilceler - Sivilce izleri, skarlar - İnce ve derin olmayan kırışıklıklar, çizgiler - Bazı izler tedavi edilebilir. Fraksoyonel Karbondioksit Lazer Nasıl Yapılır? Fraksiyonel karbondioksit lazer için cilt yüzeyi temiz ve kuru olmalıdır. Temiz ve kuru cilt üzerine karbon solüsyonu ... Devamını Oku »

ROLLER BAKIMI

Untitled-2

Roller Nedir? Roller, dermaroller olarak da bilinen bir cilt bakımı aletidir. Bu alet bir el aletidir ve roller bakımına isim veren uygulama aracıdır. Roller Nasıl Bir Alettir? Roller, iğneli bir alettir. Silindir şeklinde olan roller üzerinde 100 – 200 tane mikro iğnecikler bulunur. Bazıları manuel olan rollerların bazıları otomatiktir ve cilt üzerine kendisi dönerek mikro kanallar açar. Roller Bakımı Nasıl ... Devamını Oku »

DR SKIN İLE CİLT PROBLEMLERİNDE ÇOKLU ÇÖZÜM

22

Cildimiz,  güzelliğimizin ve estetik görüntümüzün en önemli parçasıdır. Güzel bir cilde sahip olduğumuz zaman, makyaj yapma gereksinimimiz azalır,  öz güvenimiz artar ve daha bir çok olumlu etkiyi elde ederiz. Dr Skin ile bu mümkün. Dr Skin, temel cilt bakımları ve terapileri için çoklu çözüm sağlayan bir cihazdır. Dr skin ile - Cilt tedavisi - Mikrodermabrazyon - Elektroporasyon - Face lifting ... Devamını Oku »

GÜZELLİKTE YENİ BİR BOYUT ‘INFINI’

Untitled-1

Fraksiyonel radyofrekans ( rf ) sistemi olan Infını cilt gençleştirme ve iz tedavi etmede çok başarılı bir cihazdır. FDA onayı olan Lutronic firmasına ait olan bu cihaz alanındaki en başarılı cihazlardandır. ETKİ ALANI VE ÇÖZÜM OLDUĞU PROBLEMLER           İnfini , -Aktik aknelerin tedavisi -Akne skarlarının azaltılması veya tamamen geçirilmesi -Sıkılaşma ve daha genç görünüm -Cilt çatlakları ... Devamını Oku »

ÖRÜMCEK AĞI İLE YÜZ GERME İŞLEMİ

Untitled-1

Örümcek ağı yani iple asma tekniği,  ameliyatsız yüz germe işlemidir. Bu işlemde yüzünüzde deri altına iplerin yerleştirilmesi ile gençleştirme görünümü elde edilir. İşlem öncesi yüzünüze bir lokal anestezi kremi tabakası uygulanır ve olası ağrılar hafifletilmiş olur. Örümcek ağı uygulaması esnasında, doktor tarafından uygun görülen noktalardan çeşitli sayılarda ipler tek tek cilt altına yerleştirilir. Bu sayı bazen 40 bazen 60 bazen ... Devamını Oku »

ELLERİNİZ YAŞ ALMASIN

Untitled-1

Kış aylarına girdiğimiz bu dönemlerde bütün cildimizin etkilendiği gibi ellerimizde soğuktan çok etkilenir. Ellerimiz güzelliğimizin en önemli göstergelerinden biridir ve dış faktörlerden en çok ellerimiz etkilenir. Bunun sonucu olarak kırışır, çatlar, kurur, pul pul dökülür, tırnaklarımız kırlır, kat kat olur, güçsüz ve cansız hale gelir. Tüm olumsuzluklar hem estetikaçısından kötü bir görüntü sergiler hem de cilt sağlığı açısından zamanla lekelenme ... Devamını Oku »

Fraksiyonel Lazerle Cilt Gençleştirme

fraksiyonel-lazer-p1

Fraksiyonel lazer, etkinliği kanıtlanmış lazer sistemlerindeki yüksek enerjiyi cilt altında veren ve bu bölgede oluşturduğu ısı ve koagulasyon nedeniyle doğal yara iyileşmesini ve kollajen sentezini tetikleyerek yeni ve sağlıklı doku oluşmasını sağlayan etkili bir lazer sistemidir. Fraksiyonel lazer teknolojisi, kollajen şeritlerin sıkılaşması sağlanırken, ileri dönemde de kollajen üretimini arttırır. Böylece daha taze bir cilt görünümü, ciltte sıkılaşma, izlerde ve lekelerde azalma, ... Devamını Oku »