ROLLER BAKIMI

ROLLER BAKIMI

Roller Bakımı Nedir?

Roller bakımı bir cilt tedavisidir. Bu tedavide amaç yüzeysel cilt problemlerini çözümlemek. Oluşabilecek diğer problemleri engelleyerek, yaşlanma belirtilerini kontrol altına almaktır.

Roller Bakımı Nasıl Yapılır?

Roller bakımı, tedaviye de adını veren roller ile yapılır. Dermaroller olarak da bilinen bu aparat, silindirik bir şekildedir. Silindir üzerinde dizilen en az 100 tane mikro iğnecik ile cilt üzerinde micro kanallar açılır. Kanalların açılabilmesi için, iğneli silindir yeterli turda cilt üzerinde gezdirilir. Gezdirme sırasında roller deriye bastırılmaz. Temas etmesi yeterlidir. Yeterli miktarda kanal açıldıktan sonra cilt üzerine serum sürülür. Sürülen serum cilt ihtiyacına uygun bir serumdur. Tedavinin amacı da güçlü olan tedavi edici serumun kanallardan inerek daha iyi ve hızlı şekilde etki etmesini sağlamaktır. Eğer kanal açılmadan serum sürülür ise sadece cildin serumu emerek tedavi olması beklenmek zorunda kalınır.Kanallardan inerek emilen serumdan sonra cilt üzeri sterilize edilir ve koruyucu kremler sürülerek seans sonlandırılır.

Dermaroller Hangi Cilt Problemlerini Çözümler?

Bu tedavi ile,

- Cilt üzerindeki yüzeysel çizgi ve kırışmalar
- Cilt lekeleri
- Aşırı yağlanma ve buna bağlı olan sivilceler
- Derin ve büyük olmayan sivilce izleri, diğer izler çözümlenebilir.

Bu Tedavi Güvenli midir?

Elbette. Öncelikle tedavide kullanılan dermaroller, her hasta için özeldir. Her hastanın ayrı bir rollerı vardır. Her seanstan sonra da özel ürünler ile roller temizlenir. Bunun yanı sıra cilde sadece serumlar verilir. Serumlar ağırlıklı olarak doğal içeriklidir. Bu nedenle cilde yabancı bir madde girmediği için ciddi yan etkiler, riskler söz konusu değildir.  Tedavi için hamilelik, bebek emzirme, bazı rahatsızlıklara sahip olma gibi engelleriniz yoksa dermarollerda gözlenen bir risk yoktur.

Dermaroller Tedavisinde Acı Hissedilir mi?

Bu tedavide az miktarda acı duyulur. Fakat bu acıya hafif bir batma hissi demek daha doğrudur. Roller üzerindeki onlarca iğne genellikle hastaları korkutmaktadır. Fakat bu iğneler çok ince ve kısadır. Derinin acı hissedecek olan katına kadar iniş yapılmamaktadır. Bu nedenle endişe edildiği kadar bir acı söz konusu değildir.

Dermaroller Bakımı Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Bu tedavi ile hedeflenen anti aging etki, ilerleyen seanslarda görülmeye başlar. Tüm seanslar tamamlandıktan sonra ise en fazla 5 gün içinde gerçek sonuçlar gözlenebilir. Seans sayısı ise hastanın cilt problemi ve yaşına bağlı olarak belirlenir. Tek seans yeterli değildir. Elde edilen sonuçların uzun süre etkili olması için ise aynı tedavi daha uzun aralıklar ile daha az seans sayıları ile yapılabilir. Örneğin 6 seanslık bir dermaroller tedavisi ile çözümlenen cilt problemlerinin, kontrol altında tutulması ve cildin güzel görünmesi için yılda 3 sefer tek seanslık uygulamalar yapılabilir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>