Anasayfa » Cilt Gençleştirme » Ameliyatsız Cilt Gençleştirme » MEZOTERAPİ ile GELEN GENÇLİK
MEZOTERAPİ ile GELEN GENÇLİK

MEZOTERAPİ ile GELEN GENÇLİK

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, çeşitli estetik problemlerin çözümü için yapılan bir estetik uygulamadır. Bu uygulamada bazı kokteyl ilaçlar deri altına enjekte edilir. Bu ilaçlar cilt ihtiyacına göre seçilerek uygulanan prosedürlerden ibarettir. İnsan vücudunun çok yabancı olmadığı maddeler içeren çeşitli mezoterapi ilaçları içinde doğal özütler, farmakolojik ve homeopatik ajanlar, mineraller, proteinler, bazı asitler bulunmaktadır.

Mezoterapinin Etkinlik Alanları Nelerdir?

- Ciltteki yüzeysel izlerin, skarların düzeltilmesi
- Lifting etkisi yaratma
- Yoğun olmayan selülitleri parçalama ve selülit görünümünü düzeltme
- Ciltte aşırı yağlanma, cilt tonunda değişimler ve matlaşma
- Gözeneklerin toparlanması mezoterapinin etkinlik alanı içindedir.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Bu tedaviden önce doktor sizi muayene eder ve mezoterpi ile çözümlenebilecek sınırdaki problemler, problemlerin bulunduğu bölgeler ve problem tipleri belirlenir. Bu aşama uygulanacak olan mezoterapi prosedürünü belirlemek için önemlidir. Tedavi içeriği belirlendikten sonra tedavi başlatılır. Uygulama yapılacak olan steril hale getirilir. Ardından düşük dozda lokal anestezi uygulanır. Mezoterapi iğneli bir işlemdir. Kullanılan iğneler acı vermez çok ince ve kısadır. Fakar mezoterapi ilacının deri altına girişi biraz yanma hissi verebilir. Bu nedenle lokal anestezi uygulanmaktadır. Lokal anestezi etki ettikten sonra belli bir rota izlenerek uygulama alanında mezoterapi aşılaması yapılır. Belli noktalardan az miktarlarda mezoterapi salındıktan sonra gerekli adımlar yapılarak işlem tamamlanır. Seans sonunda uygulama alanına soğuk uygulaması yapılır ardından yatıştırıcı ve güeşten koruyucu kremler sürülür. Hasta günlük hayatına devam edebilir.

Mezoterapi Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Bir Unsur Var mıdır?

Evet. Söz konusu tedaviden sonra özellikle güneşten korunmak, iğnenin girdiği noktaları mikroplardan korumak önemlidir. Bunun yanı sıra 2 gün çok sıcak su ile duş almamak da alınması gereken önlemler arasındadır.

Uygulama Kaç Seans Yapılır?

Söz konusu tedavinin seans sayısı, yapılacak olan tedavi içeriğii amacı, problem derecesine göre şekillenmektedir.

Tedavi Sonuçları Ne Zaman Görülür ve Kalıcı mıdır?

Sonuçlar ilerleyen seanslarda kendisini fark ettirir. Fakat son seansı takiben 3 gün sonra asıl sonuçlar gözlenebilir. Kalıcı olmayan estetik sonuçların devamlılığı için uzun aralıklar ile tek seans uygulama yapılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>