Anasayfa » Cilt Gençleştirme » FRAKSİYONEL CO2 LAZER İLE CİLT GENÇLEŞTİRME
FRAKSİYONEL CO2 LAZER İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

FRAKSİYONEL CO2 LAZER İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

 

Fraksiyonel lazer, bir çok cilt problemine çözüm olan bir lazer sistemidir. Fraksiyonel Co2 lazer ile,

- Cilt lekeleri
- Aktif sivilceler
- Sivilce izleri, skarlar
- İnce ve derin olmayan kırışıklıklar, çizgiler
- Bazı izler tedavi edilebilir.

Fraksoyonel Karbondioksit Lazer Nasıl Yapılır?

Fraksiyonel karbondioksit lazer için cilt yüzeyi temiz ve kuru olmalıdır. Temiz ve kuru cilt üzerine karbon solüsyonu sürülür. Bu solüsyon uzman kişi tarafından uygun miktarda sürülür. Çok sürülen solüsyon daha çok tedavi demek değildir. Aksine dozundan fazla sürülen karbon cilde zarar verebilir. Bu nedenle uzman kişi tarafından uygulama önemlidir.

Karbonun sürülmesi ile cilt üzerinde bir miktar kuruması beklenir. Çünkü lazer ışınları ancak kuruyan karbon üzerinden etkili olacaktır. Kuruyan solüsyon üzerinden problemli alana lazer atışları başlar. Önce yüzeyel tarama yapılır ardından tekrar lazer ışınları ile cilt üzeri taranır fakat bu aşamada karbon lazer ile yakılır. Yakılan  karbon, lazer ışınlarının beraberinde deri altına iner ve tedavi başlar. Ardından bir tur daha lazer ile tarama yapılır. Seans bu şekilde sonlandırılır. Ardından, karbonun kalan kısmı pamuk ve jel ile cilt üzerinden temizlenir. Güneş koruyucu krem ve soğuk uygulaması da yapıldıktan sonra işlemler sonlandırılır.

Fraksiyonel Co2 Lazer Kimlere Yapılır?

Fraksiyonel karbondioksit lazer,  hamile olmayan, süt vermeyen,  ergenlikte olmayan kişilere yapılabilir. Bu kriterlere sahip olan kadın ve erkek tüm hastalara söz konusu tedavi yapılır.

Neden Ergenlikte  Söz Konusu Tedavi Yapılmaz?

Ergenlik dönemi tam bir gelişim ve değişim sürecidir. Bu dönemde yaşanan bir çok  cilt problemi, hormonal dengesizlik düzene girdiği zaman kendiliğinden düzelir. Bu nedenle ergenlik döneminde ve ergenlikten sonraki bir süre söz konusu tedavi yapılmamalıdır.

Bu Tedavi Acı Verir mi?

Bu tedavi, bir derece acı verebilir. Fakat bu acı dayanılmayacak bir acı değildir. Bunun yanı sıra lazer ışınları soğuk hava basıncı uygulayan cihazlar eşliğinde yapılır. Bu şekilde hissedilen acı azalır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>