Anasayfa » Cilt Bakımı Nasıl Yapılır » EVDE CİLT BAKIMININ 5 ALTIN KURALI
EVDE CİLT BAKIMININ 5 ALTIN KURALI

EVDE CİLT BAKIMININ 5 ALTIN KURALI

Cildimiz için kullanabileceğimiz kozmetik ve bakım ürünlerinin reklamlarında bir çok slogan duyarız. Bu sloganların hepsi de cildimizin çok önemli ve estetik görüntümüzün en değerli parçası olduğuna yöneliktir.

Kesinlikle cildimiz estetik görüntümüz için çok önemlidir.  Cildimizin bakımlı olması  sadece estetik görüntümüz için değil deri sağlığımız için de önemlidir. Fakat cildimizin her zaman ışıltılı, pürüzsüz ve sıkı görünmesi için biraz zaman harcamak, bakım yapmak gerekir. Eğer bu durum sizi strese sokuyorsa 5 altın kurala dikkat ederek evde yapılacak olan bakımın püf noktalarını yakalayabilir, çok zaman harcamadan güzelliğiniz için bakım yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu mevsimde düzenli olarak yapacağınız cilt bakımı cildinizi yaza hazırlamak kışın kuru havasından çıkan cildinizi koruyacaktır. Çünkü kışın yıkıcı etkilerine maruz kalan cilt yaz aylarına geçerken kendisini toparlamakta zorlanabilir ve yağ dengesi bozularak sivilcelere uygun hale gelebilir.

İşte cilt bakımının 5 altın kuralı,

- Cildi mutlaka yatmadan önce temizlemek

- Temizlenen cilde sabah ve akşam uygun bir nemlendirici krem sürmek

- Hafta 1 peeling uygulamak

- Haftada 1 gün cilt tipine, yaşa, ten rengine uygun cilt maskesi uygulamak

- Bol su içmek ve düzenli uyku uyumak, cilt için gerekli olan vitaminlerin bulunduğu besinler tüketip mineral almak.

 

*- Cilt bakımında kullanılacak ürünler mutlaka kaliteli içeriklere sahip olan, cilt tipinize, yaşınıza, cilt ihtiyacınıza uygun olan bakım ürünleri olamlıdır.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>