Anasayfa » Cilt Bakım Cihazları » ROLLER BAKIMI
ROLLER BAKIMI

ROLLER BAKIMI

Roller Nedir?

Roller, dermaroller olarak da bilinen bir cilt bakımı aletidir. Bu alet bir el aletidir ve roller bakımına isim veren uygulama aracıdır.

Roller Nasıl Bir Alettir?

Roller, iğneli bir alettir. Silindir şeklinde olan roller üzerinde 100 – 200 tane mikro iğnecikler bulunur. Bazıları manuel olan rollerların bazıları otomatiktir ve cilt üzerine kendisi dönerek mikro kanallar açar.

Roller Bakımı Nasıl Yapılır?

Roller bakımı, yüz, gıdı, boyun ve dekolte bölgelerine uygulanır. Bu bakım roller aleti kullanılarak yapılır. Dermaroller aleti, cilt üzerinde gezdirilir, bu gezdirme, alın bölgesinden başlar ve bütün uygulama alanı tamamlanana kadar yapılır.

Roller Cilt Üzerinde Kaç Tur Gezdirilir?

Yeteri kadar mikro kanal açılana kadar gezdirilir. Bazen 2 tur bazen ise 4 tur.

Roller Bakımının Uygulama Adımları Nelerdir?

Dermarollerın uygulama alanları şu şekildedir,

- Cilt üzeri özel bir jel ile temizlenir ve kirlerden, makyaj kalıntılarından arındırılır.
- Cilt üzerine özel bir serum sürülür.
- Daha sonra  roller cilt üzerinde yeterli miktarda mikro kanal açılana kadar gezdirilir.
- Bir miktar daha serum uygulanarak cildin bu serumu emmesi beklenir.
- Bu süre  tamamlandıktan sonra,  güneşten koruyucu kremler sürülür. Seans tamamlanır.

Roller Nasıl Etki Eder?

Roller ile açılan özel kanallardan deri altına daha rahat nüfuz eden serum, daha hızlı etki eder. Bu şekilde serum içindeki maddeler yerini tam olarak bulur ve etki kaybetmeden soruna yönelik olarak çalışır.

Buna ek olarak açılan kanallar derinin iyileştirme ve tamir etme mekanizması ile onarılır. Bu onarım sağlanırken deri üzerindeki leke, derin olmayan izler ve ince çizgiler de onarılır.  Bu şekilde roller ile hem çok yönlü bir tedavi sağlanır.

Roller Bakımında Kullanılan Serum Nedir?

Kullanılan serumlar anti aging serumlardır. İçinde vitamin, mineral, bazı asitler ve yapı taşları, proteinler bulunur. Bu maddeler cildin ihtiyacı olan maddelerdir. Cildin yaşlanması, lekelenmesi, kırışması, çizgiler oluşması, matlaşması, aşırı yağlanması, kollajen ve elastin kaybı, sıkılığını kaybetmesi gibi bir çok probleme iyi gelen bu serumun maddeleri ile hem sorunlar çözümlenir hem de oluşacak sorunlara önlem alınır.

Roller Bakımında İz Kalır mı?

Bir çok kişi tarafından merak edilen sorudur bu. Çünkü rolller üzerinde bir çok mikro iğne vardır. Fakat endişe edildiği gibi bu tedaviden sonra iz kalmaz. Çünkü iğneler çok ince ve kısadır. İz bırakacak kadar hasar oluşturmazlar. Buna ek olarak bu iğneler sadece derinin onarım mekanizmasını harekete geçirmek için vardır.

Roller deri üzerinde gezdirilince açılan kanallar ise gözeneklerden büyük değildir. Bu gözenekler çok hassas olan ciltlerde noktasal kanamalar meydana getirebilir. Fakat bu kanamalar kişiyi rahatsız edecek, akacak ve kabuklanacak kadar değildir. İşlemden sonra hafif kızarıklıklar, noktasal ödemler meydana gelebilir. Bu yan etkiler kesinlikle geçicidir.

Roller Bakımından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Roller bakımından sonra güneşten korunmak çok önemlidir. Bu tüm seanslardan sonra ve deri iyileşene kadar önemlidir. Buna ek olarak roller bakımından sonra 1 gün boyunca cilde su değdirmemek, makyaj yapmamak gerekir. 5 gün için ise çok sıcak su ile uygulama alanını temas ettirmek sakıncalı olabilir.

*- Roller bakımı hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve cildinize uygun olacak seans sayısını öğrenmek için doktorunuza başvurabilirsiniz. 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>