Anasayfa » Cilt Bakımı Nasıl Yapılır » PROFESYONEL CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR
PROFESYONEL CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR

PROFESYONEL CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR

 

Profesyonel cilt bakımı kliniklerde yapılan özel cilt bakımlarıdır.Profesyonel cilt bakımının günlük bakımdan farkı ve faydası , uzman kişi tarafından cilt problemlerinin çözümüne yönelik olarak yapılması ve kullanılan ürünler, bakım için kulanılan özel aletlerdir. Profesyonel cilt bakımı cilt bakımı bütün gözeneklerinizi temizler ve cilt sağlığınız için önemlidir.

PROFESYONEL CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR ?

Profesyonel cilt bakımı, için öncelikle uzman kişi cilt tipinizi analiz eder. Cilt tipi belirlendikten sonra uygun bakım malzemeleri belirlenir. Profesyonel cilt bakımında en önemli şeylerin başında cilt tipine uygun ürünlerin kullanımı gelir. Örneğin, yağlı bir cilt tipine yağ bazlı ürünlerin kullanımı yanlıştır. Daha çok sivilce ve yağlanmaya yol açar. Su bazlı ürünler kullanılmalıdır. Bu adımın ardından cilt bakımı cildin temizlenmesi ile başlar ve şu adımlarla devam eder.
- Cildin temizlenmesi ve kalıntılardan arındırılması için tonik sürülmesi
-Peeling
-Buhar banyosu
-Siyah nokta ve deri altındaki küçük yağ bezelerinin yok edilmesi
-İkinci tonik uygulaması ile cilt üzerinin arındırılması
-Jel uygulaması
-Cilde yüksek frekans verilmesi
-Maske aşaması
-Maskenin temizlenmesi, özel ürünlerle masaj ve nemlendirici ile medikal cilt bakımının sonlanması.

Bu aşamalar sırasıyla uzman kişi tarafından uygun ürünlerle yapılır. Düzenli şekilde medikal cilt bakımı yaptırmak, cilt sağlığınız için önemlidir ve sarkmayı geciktirir, ince çizgi oluşumlarını engeller, cildin dengelenmesini ve pürüzsüz görünmesini sağlar, cilt dış faktörlere maruz kalsada kötü derecede etkilenmez.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>