Anasayfa » Cilt Gençleştirme » Ameliyatsız Cilt Gençleştirme » ÖRÜMCEK AĞI İLE YÜZ GERME İŞLEMİ
ÖRÜMCEK AĞI İLE YÜZ GERME İŞLEMİ

ÖRÜMCEK AĞI İLE YÜZ GERME İŞLEMİ

Örümcek ağı yani iple asma tekniği,  ameliyatsız yüz germe işlemidir. Bu işlemde yüzünüzde deri altına iplerin yerleştirilmesi ile gençleştirme görünümü elde edilir. İşlem öncesi yüzünüze bir lokal anestezi kremi tabakası uygulanır ve olası ağrılar hafifletilmiş olur. Örümcek ağı uygulaması esnasında, doktor tarafından uygun görülen noktalardan çeşitli sayılarda ipler tek tek cilt altına yerleştirilir. Bu sayı bazen 40 bazen 60 bazen 80 bazen de çok az sayıda olabilir. Çok kısa süren işlemden sonra gerilme etkisi hemen gözlenir ve hasta tarafından hissedilir.

İPLE ASMA NASIL YAPILIR ?
Küçük ameliyat iplerinin, kanüller (ince kanal tüpler)  yardımıyla asma etkisi yaratacak noktalara denk gelecek şekilde yerleştirilmesi şeklinde yapılır.

KULLANILAN İPLER ALERJİ YAPAR MI ?
Örümcek ağı tekniğinde kullanılan ipler ameliyat ipleridir. Herhangi bir reaksiyon yaratmamaktadır.

İŞLEM SONRASI İLE  İLGİLİ BAZI BİLGİLER
İple asma işleminden sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz . İşlemden sonra biraz kızarıklık ve iplerin giriş noktalarında nokta şeklinde kızarıklıklar oluşabilir bu kızarıklıklar uygulana kremler yardımıyla kısa sürede geçer. İple asma işleminden sonra yapılan işlemden menun kalmazsanız yerleştirilen ipler geri çıkartılabilir ve işlemden önceki halinize geri dönebilirsiniz. Yapılan gençleştirme işlemi kalıcı bir çözüm değildir. Ömür boyu estetik görünüm sağlamaz. Yanlış yapılan işlemler kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle işlemi gerçekleştirecek olan doktor iyi seçilmeli ve alanında uzman doktorlar tarafından uygulanmalı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>