Anasayfa » Cilt Gençleştirme » ELLERİNİZ YAŞ ALMASIN
ELLERİNİZ YAŞ ALMASIN

ELLERİNİZ YAŞ ALMASIN

Kış aylarına girdiğimiz bu dönemlerde bütün cildimizin etkilendiği gibi ellerimizde soğuktan çok etkilenir. Ellerimiz güzelliğimizin en önemli göstergelerinden biridir ve dış faktörlerden en çok ellerimiz etkilenir. Bunun sonucu olarak kırışır, çatlar, kurur, pul pul dökülür, tırnaklarımız kırlır, kat kat olur, güçsüz ve cansız hale gelir. Tüm olumsuzluklar hem estetikaçısından kötü bir görüntü sergiler hem de cilt sağlığı açısından zamanla lekelenme gibi ufak sağlık sıkıntılarına sebep olabilir. Bu nedenle el ve tırnak bakımı öenmlidir.

EL BAKIMI NASIL YAPILMALI ?Manicure-–-How-to-Get-Healthy-Stylish-Sexy-Nails

El bakımı öncelikle el derisinin ölü hücrelerden arındırılması ile  başlar. Profesyonel bakım  ve evde yapabileceğiniz periyodik bakımlarla el bakımınızı yapabilirsiniz. Profesyonel bakım için merkezlere kilinklere başvurmanız gerekir. Evde ise bazı bakım kürleri ile bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Örneğin,  Üzüm çekirdeklerini döküp inceltin ve içerisine biraz limon suyu ve her eczaneden alabileceğiniz e vitamini serumundan bir kaç damla ekleyin. Bu karışım ile ellerinizi ve tırnak kenarlarınızı ovup peeling yapın. Ellerinizi ılık su ile duruladıktan sonra e vitaminli ve gliserinli krem ile bakımınızı sonlandırın.

Bu bakım ölü hücreleri temizler ellerinizin rengini dengeler ve yumuşacık yapar.
hand-spa-manicure

ELLERİN YAŞLANMAMASI NASIL SAĞLANIR ?

Ellerinizin yaşlanmaması veya yaşlanmanın geciktirilmesi için bakım önemlidir fakat daha etkili çözüm için yeni  uygulamalar vardır. Bu uygulamalar, hyaluronik asit ( dolgu) uygulaması, lekeler ve kırışıklıklar için lazer  uygulaması ve kimyasal peeling işlemi ellerin yaşlanmaması için pratik ve uzun ömürlü çözümlerdir.

Bu uygulamalar ellrinize kısa sürede uygulanarak etkisini hemen gösteren ve hem esteik görüntüyü sağlayan hem de ellerinizin cilt sağlığını koruyan, dengeleyen işlemlerdir. Uygulamaların kaç seans ve nasıl, ne derecede uygulanacağı, ellerinizdeki problemle orantılı olarak şekillenir. Genel olarak çok uzun süren ve çok seans sayısı olan işlemler değildir. Çünkü el derisi hassas ve küçük alana sahip bir uygulama bölgesidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>