Anasayfa » Cilt Bakımı Nasıl Yapılır » Evde Cilt Bakımı » CİLT BAKIMINDA NEMLENDİRİCİNİN ÖNEMİ
CİLT BAKIMINDA NEMLENDİRİCİNİN ÖNEMİ

CİLT BAKIMINDA NEMLENDİRİCİNİN ÖNEMİ

Cilt bakımı, cilt sağlığımız ve estetik görüntümüz için çok önemlidir.Bu nedenle  aralıklarla yaptırdığımız profesyonel cilt bakımının yanı sıra günlük bakımda cildimiz için hayati önem taşır neredeyse. Çünkü biz kadınlar için güzel bir cilt estetik görüntümüzün en önemli ögesidir.

Güzel ve sağlıklı bir cildin ilk kuralı ise temiz ve dengelenmiş bir cilttir. Dengelenmiş cilt doğru ürünler ve doğru nemlendirme ile sağlanır.

İYİ NEMLENDİRİLMİŞ BİR CİLDİN AVANTAJLARI NELERDİR ?
Sadece  iyi nemlenidilmiş bir cilt ile yaşlanmaya karşı daha iyi bit cilt yaratabiliriz. İyi nemlendirimiş cilt
-Kuruluk ve kuruluktan kaynaklanan çatlamalara, dökülmelere karşı dayanıklı olur.
-Cilt nemlendiği için gerilmez ve elastikiyetini korur.
-Nemlendiri uygulanmış cilt dış faktörlerden korunur ve siyah nokta oluşumu azalır
-Deri altında kolajenleri korur ve azalmalarına izin vermez,

DOĞRU NEMLENDİRİLMİŞ CİLT NASIL ELDE EDİLİR ?

Cildinizi nemlendirirken cilt tipimize uygun tonik, peeling ve nemlendirici seçimi yapmamız şart. Örneğin yağlı bir cilt tipi için su bazlı ve meyve asidi içeren ürünler daha uygundur. Cildimizi doğru nemlendirmek, temiz cildimize nemlendirici kremi doğru zamanda doğru hareketlerle uygulamaktan geçer.

NEMLENDİRİCİ NE ZAMAN UYGULANMALI ?

Nemlendirici kremler özellikle gündüz ve gece ( yatmadan önce uygulanmalı.)

NEMLENDİRİCİ KREMLER NEDEN GÜNDÜZ VE GECE UYGULANMALI ?

Kremler,  gündüz uygulandığında gün boyu nem dengesini korur ve dış faktörlerin cilt altına yerleşip kirlilik yaratmasına izin vermez. Gece uygulanan nemlendiriciler ise, Vücudumuzun harektesiz kaldığı ve yer çekiminden en çok etkilendiği uyku süresince cildimizi korur. Gündüz kreminin etkisinin kaybolduğu anda gece sürülen nemlendirici  kreminin etkisi başlar ve cildimiz hep nemli ve dengeli olur.

NEMLENDİRİCİ KREMLERİ NASIL UYGULAMALIYIZ ?

Nemlendirici kremi uygularken kremi sürme yönümüz önem taşır. Kremi daime yukarı doğru çekerek dikey hareketlerle sürdükten sonra yukarı doğru yuvarlak hareketlerle masaj yaparak yedirirsek eğer daha etkili bir sonuç elde ederiz. Göz altları ve çevresi için parmak uçları ile ufak darbeler şeklinde krem uygulaması yaparsak, Göz çevresindeki kan dolaşımı hızlanır ve yorgunluk görünümü azalır, nemlendirici deri altında daha iyi çalışır. Şaşaklarda , uygulama yaparken biraz daha gözlerden dışarı doğru çekerek masaj yaparsanız nemlendirici daha iyi sonuç verir. Bu bölgelerde uygulayacağını nemlendiri kremlerden sonra parmak ucunuza bir damla nane yağı alarak tekrar şaşaklarınıza ve alın bölgenize masaj yaparsanız. Buradaki kaslar rahatlar ve gözenekleriniz hava alır. Unutmayalım ki düzenli nemlendirici kullanımı cildimizin güzelliği için önemlidir.

NEMLENDİRİCİ KREMLER NEDEN GECE VE GÜNDÜZ OLARAK AYRILIR ?

İçerdikleri kimyasallar ve vitaminler, mineraller, kolajenler bakımından farklı özelliklere sahip olduğukları için ve söz ettiğim şekilde cildimizin gece ve gündüz farklı nem dengelerine ihtiyacı olduğu için gece ve gündüz için nemlendirici krem ayrımı söz konusudur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>