Anasayfa » Cilt Bakımı Nasıl Yapılır » Cilt Bakımı Önerileri – 2014
Cilt Bakımı Önerileri – 2014

Cilt Bakımı Önerileri – 2014

Yaz aylarının gelmesiyle cildimiz güneş ışınlarına maruz kalırlar. Güneş altında fazla zaman geçirmemiz cildimizi yorar ve zarar görmesine neden olur. Bu yüzden yaz aylarında cildimize daha çok özen göstermeliyiz.

Yaz ayları için cilt bakım önerilerimizden bir kaçını sizinle paylaşacağız.

1- Güneş koruyucu krem

Güneş koruyucu kreminizi sürekli olarak kullanmalısınız. Güneşe çıkmadan yarım saat önce sürülürse daha etkili olmaktadır. Sadece yaz aylarında değil güneş koruyucu kremleri her mevsim güneşten korunmak için kullanmak yararlıdır. Cildin kurumasını ve kırışmasını engeller.

2- Cildinizi nemlendirmeyi unutmayın

Her gün düzenli olarak cildinizi nemlendirin. Cildinizin nemli ve yumuşacık olmasını olmasını sağlar. Özellikle duştan sonra uygulanan nemlendiricilerin etkisi daha uzun süreli olur.

3- Peeling yapın

Problemli ve kuru ciltlerin daha güzel ve daha sağlıklı görünmeleri için peeling gereklidir. Peeling cilde zarar vermeden ölü deriyi temizlemeye yardımcı olur. Fazla peeling yapmak cildi tahriş eder. Haftada 2 kere peeling yapmak yeterlidir.

4-Saçlarınızda zarar görür

Güneşten etkilenen sadece cildimiz değildir. Saçlarımızda güneşten etkilenir. Uzun süre güneşe maruz kalan saçların uçları kırılır, kurur ve mat bir renk alır. Deniz ve klorlu sularında etkisi vardır. Cildimizi koruduğumuz gibi saçlarımızı da özen göstermeliyiz. Saçlar için üretilmiş bakım kremleri, güneş ürünleri kullanılmalıdır.

5- Sağlıklı beslenin

Sebze ve meyveyi bol bol tüketmeye özen gösterin.Vitamin, mineral bakımından zengin olduklarından vücut için yararlıdırlar. Sıvı tüketiminde önemlidir. Yazın ter ile kaybedilen sıvıyı tekrar vücuda kazandırmak için bol su ve sıvı tüketmek gerekir.

6- Ayak sağlığına dikkat edin

Yaz aylarında mantar hastalığı çok görülür. Havanın sıcak olması ile sürekli kapalı kalan ayaklar etkilenir ve mantar gibi rahatsızlıklara neden olur Bu yüzden ayak sağlığına dikkat edilmelidir. Kişisel ürünler kullanılmalıdır.

7- Güneşten korunun

Güneşten korunmak için şapka, güneş gözlüğü takmaya çalışın. Şapka ve güneş gözlüğü cildimizi güneş ışınlarından korur ve cildin kırışmasına engel olur. Güneşin etkili olduğu saatlerde fazla güneş ışınlarına maruz kalmayın. Gölge yerleri tercih edin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>