Anasayfa » Cilt Gençleştirme » Ameliyatsız Cilt Gençleştirme » Ameliyatsız Cilt Gençleştirmede Ultraformer Teknolojisi
Ameliyatsız Cilt Gençleştirmede Ultraformer Teknolojisi

Ameliyatsız Cilt Gençleştirmede Ultraformer Teknolojisi

Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma yöntemi olan Ultraformer ile yaşlanmanın ,  yer çekiminin ciltte yarattığı gevşeme ve sarkmalar tedavi ediliyor. Ultraformer; odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 1,5 – 3 – 4,5 mm ve diğer ameliyatsız yöntem ve lazerlerin ulaşamayacağı 4,5mm lik derin dokularda kolajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir. Ultraformer deriye zarar vermeden 4,5 mm aşağıda odaklanarak, bağ dokusuna etki edebilen bir ultrason cihazıdır.Ultraformer  işlemi uygulamasında ultrasound başlık cilde değdirilerek işlem yapılıyor. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4.5 mm ve 3 mm altına fokuslanmış termal ısı odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cilde ulaşan enerji sayesinde ,  ciltte yeni kolajen oluşumu sağlanır. Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek,  zaman içinde cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi oluşur.Uygulama Kaç Seanstır? Ultraformer uygulaması yalnızca tek seans uygulanmaktadır.Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Ultraformer uygulama süresi yapılan bölgeye göre değişmektedir. Uygulama yapılan bölgeye göre 30-45 dakika arasında sürmektedir. Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, hastalar uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık “iğne batması” gibi tanımlamaktadırlar.

Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Ultraformer sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

Ultraformer,  fokuslu ultrasond teknolojisinin kullanıldığı tek cilt sıkılaştırma yöntemidir. Ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Ultraformer derin dokuları düzeltebilen tek cihazdır.  Cilt için bulunmaz bir uygulamadır. Uygulamanın amacı, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı erken safhada, ameliyatsız bir şekilde dışarıdan küçültmek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kolajen üretimi sağlayarak cildin gerginleşmesini sağlamaktır.

İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Tek bir uygulama ardından ciltte iyileşme  süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir lifting etkisi görülmektedir. Ancak istenen sonucun ortaya çıkma süresi 60 gün sonradır. Cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünür.

Uygulama Kimlere Yapılabilir?

Cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler Ultraformer için uygun adaylardır. Özellikle 30-60 yaş arası cilt yapısı gevşediği için belirgin sonuç alınmaktadır. Genç ciltlere uygulanmaz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>