Anasayfa » Cilt Gençleştirme » Ameliyatsız Cilt Gençleştirme » PRP TEDAVİSİ İLE CİLT GENÇLEŞTİRME
PRP TEDAVİSİ İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

PRP TEDAVİSİ İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

 

Prp, açılımı Platelet Rich Plasma olan bir tedavidir. Tedaviye adını veren tedavi ilacı hastanın kendi kanından üretilmektedir. Bu yönü ile de prp oldukça güvenilir bir tedavidir. Çünkü ilaç yabancı bir madde içermez.

Prp Tedavisi ile Hnagi Cilt Problemleri Çözümlenir?

Söz konusu tedavi ile,

- Cilt lekeleri
- İnce çizgiler
- Cilt rengindeki olumsuz değişimler ve matlaşma
- Cildin aşırı yağlı oluşu
- Kollajen ve elastin kaybı
- Yaşlanma belirtileri çözümlenebilir.

Prp Nasıl Elde Edilir?   PRP.321124838_std

Prp ilacının yapımı için özel Prp kiti gereklidir. Prp kiti ile hastanın kanı alınır. Alınan kan tüpü ile birlikte özel bir cihaza yerleştirilir. Bu cihaz içinde bir süre kalan kan, tüp içindeki jel ile birlikte trombosit yönünden zengin hale gelir ve bu ilaca Prp adı verilmektedir.

Prp ilacı, sonra enjeksiyon içine alınır ve tedavi için hasta hazırlanır.

Prp Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu tedavi için ilaç hazırlandıktan sonra hastanın uygulama alanına hafif bir lokal anestezi kremi sürülür. Bu krem etki ettikten sonra cilt üzeri temizlenir. Uygun noktalara doktor tarafından PRP ilacı enjekte edilir.  Enjeksiyon tek bir noktadan yapılmaz. Problemli alan üzerinde uygun noktalara azar azar yapılır. Böylece her noktadan yayılım sağlanır ve probleme direk etki sağlanır. Bu uygulama yöntemi ilaç etkisi dağılmadan hızlı tedavi sağlanması için avantajlıdır.

Prp Kaç Seans Yapılır?

Bu tedavinin seansları, hastanın cilt problemine göre değişir. Bazen 2 bazen de 6 seans uygulama yapılabilir.

İlaçlar her seansta  özel olarak hazırlanır. Bu yönü ile de söz konusu tedavinin güvenirliği artmaktadır.  Fakat tedavinin başarılı ve risksiz olması için tedaviye uygunluk sağlamak önemlidir. Bu nedenle eğer hamilelik, bebek emzirme, kan hastalığı, dolaşım bozukluğu gibi durumlar söz konusu ise bu tedavinin yapılması sakıncalı olabilir. Tedaviden önce mutlaka doktorunuza bu konu hakkında danışmalısınız.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>