Anasayfa » Cilt Bakımı Nasıl Yapılır » CİLDİNİZİ BAHARA HAZIRLAYIN
CİLDİNİZİ BAHARA HAZIRLAYIN

CİLDİNİZİ BAHARA HAZIRLAYIN

Kış aylarında cildimiz yoğun bir bakıma ihtiyaç duyar. Çünkü kış aylarında havanın soğuk, kuru, sert olması nedeni ile cilt kurur, dökülür ve çatlar. Bu nedenle kış aylarında cilt bakımı çok önemlidir. Fakat kış aylarından sonra da cilt bakımına özen göstermek ve cildi hazırlamak önemlidir. Çünkü kış aylarında gerilen, kuruyan cilt, yaz aylarına geçiş dönemlerinde yani bahar aylarında birden ılık havaya alışamaz ve yağ depolamaya başlar. Bu şekilde cilt üzerinde çeşitli lekeler, sivilceler oluşabilir. Bahar aylarında cilt hazırlanmazsa, yaz aylarında cilt problemleri daha sık yaşanabilir.

Peki cildi bahar aylarına ve ardından gelecek olan sıcak, nemli yaz aylarına nasıl hazırlayabiliriz?

Cildi Bahar Aylarına Hazırlamak İçin Pratik Öneriler

Cildi bahar aylarına hazırlamak ve cildi geçiş mevsimlerinde yıkıcı etkilerden korumak için bazı pratik önlemler alabilirsiniz.

Bunun için öncelikle kış aylarında kullandığınız yoğun besleyici, yağlı, kıvamlı bakım ürünlerini değiştirmeli daha hafif, su bazlı, güneşten koruma ve pigment dengeleyici içeriklere sahip olan bakım ürünleri tercih etmelisiniz.

o   Günlük cilt bakımı yani cildi hergün uygun bir yıkama jeli ile arındırıp, kremler ile nemlendirmek, her mevsimde olduğu gibi cildi bahara hazırlarken de önemlidir.

o   Kreminiz mutlaka az yağlı ve losyon kıvamında olmalıdır.

o   Hergün dışarı çıkarken mutlaka güneşten koruyucu bir krem sürmelisiniz. Eğer makyaj yapıcaksanız makyajınızın altına koruyucu kremi sürerek cildinizin kremi emmesinden sonra makyaj yapabilirsiniz.

o   Cildinize hafta 1 cilt tipinize ve cilt ihtiyacınıza uygun peeling uygulamalısınız.

o   Bu dönemde bol su tüketmek cilt için her mevsimden daha önemlidir.

o   Geçiş mevsiminde cildi hazırlamak için, maydanoz, taze nane, dereotu gibi detox özellikli yeşillikler tüketmek cildin parlamasına ve dengelenmesine yardımcı olaraktır.

o   Cilt maskeleri uygulamayı da geçiş mevsiminde ihmal etmeyin. Maskeler cildi tazeler, yüzeysel problemleri çözümler, ciltteki ölü hücreleri temizler.

o   Bu dönemde cilde mineral depolanmalıdır. Bunun için mineral kaynaklı gıdalar, içecekler tüketmek, cilde haricen mineral uygulamak önemldir. Bunun için hiç tüketmiyorsanız bile hafta 2 tane soda, maden suyu içmek, aynı içecekleri temiz cilde uygulamak, mineral içerikli kremleri haftada 2 kez uygulamak önemlidir.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>