Anasayfa » Cilt Bakımı Nasıl Yapılır » Evde Cilt Bakımı » BEBEKSİ ELLER İÇİN EL BAKIMININ KURALLARI
BEBEKSİ ELLER İÇİN EL BAKIMININ KURALLARI

BEBEKSİ ELLER İÇİN EL BAKIMININ KURALLARI

Eller estetik bir görüntünün, temiz, bakımlı bir duruşun en önemli göstergesidir. Yumuşacık, çatlaksız, nemli eller, bakımlı tırnak etleri, aynı boydaki bakımlı tırnaklar bakımlı eller için önemlidir. İçinde buludnuğumuz aylar da elleri olumsuz etkileyen zamanlardır. Çünkü eller kurur, kurumaktan dolayı çatlar, tırnaklar vitaminsiz kalır.  Vitaminsiz kalan tırnaklar, katmanalrına ayrılır, çabuk kırılır, uzamaz ve renkelrinde değişimler olur.

Bunların yaşanmaması ve iyileştirilmesi için tırnaklara ve ellere bakım yapmanın bazı kolay yöntemleri var. İşte size bir kaç  tüyo,

- Ellerinizi her yıkamadan sonra mutlaka bir el kremi ile nemlendirin. Nemlendiricinizin e vitaminli olmasına özen gösterin.
-  Tırnaklarınızdaki etleri kesmek yerine sıcak su ve krem ile yumuşayan tırnak etlerinizi geriye doğru itin. Düzenli yapılan bu eylem ile tırnak etleri sorun haline gelmekten çıkar.
- Ellerinize 2 haftada 1 bakım uygulayın. Bu bakım için size kuru türk kahvesi  ve eczaneden temin edebileceğiniz bir e vitamini serumu yeterli olacak. Ellerinizi ılık su ile ıslatın ve  türk kahvesi ile ellerinizi ovuşturarak yıkayın. Bu yıkama bir peeling görevi görecektir. Ardından ellerinizi sabunsuz şekilde yıkadıktan sonra e vitamini serumunu tüm elinize masaj yaparak yedirin ve bakımınızı sonlandırın.
- Kış aylarında eldiven giymeyi ihmal etmeyin.
-  Akşam oturup televizyon izlerken ya da dinlenirken elinize yoğun bakım kremi sürün ve elinizi bir poşet içinde bekletin. Terleyen ve gözenekleri açılan eliniz, kremin içeriğini daha kolay emecektir ve çatlaklar yok olacaktır.

- Ellerinizi yıkadığınız sabun organik içeriğe sahip bir sabun olursa ellerinizi korumaya daha yardımcı olacaktır.
- Ojeleriniz kaliteli olmalı ve haftada en az 1 gün ojeler silinerek tırnaklar havalandırılmalıdır. Fazla uzun olan tırnaklar vitaminsiz kalacağı için sağlıksız olacaktır. Bu nedenle ara ara kısa tırnak kullanmak da tırnak bakımının önemli bir parçası.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>