Anasayfa » Genel » BAHARIN SAÇLARINIZI YIPRATMASINA İZİN VERMEYİN
BAHARIN SAÇLARINIZI YIPRATMASINA İZİN VERMEYİN

BAHARIN SAÇLARINIZI YIPRATMASINA İZİN VERMEYİN

Bahar ayları, saçların en çok yıprandığı, döküldüğü zamanlardır. Bunun nedeni mevsim geçisinde vücut işleyişinin ve biyolojik senkronun değişmesidir. Çünkü kış aylarında havanın soğuk olması nedeni ile yeme içme tarzı, su tüketim seviyesi değişir. Vücut kendisini korumak için yağ depolamaya başlaması ve kasların kasılmasının değişmesidir. Bahar ayları ile birlikte vücut ısınmaya başlar ve kaslar rahatlar, vücut kendisini sıkmaktan yavaş yavaş vazgeçmeye başlar. Bu sırada çeşitli değişiklikler meydana gelmeye başlar. Biyolojik değişimler de saçların dökülmesine, aşırı yağlanmasına, kepeklenmesine neden olur. Bu etkiler ile birlikte saçlar daha mati cansız, hacimsiz  ve elektriklenmiş bir görüntü sergiler.

Bu etkilerin yaşanmaması için bazı önlemler ile saçlarınızı koruyabilir ve yaza hazırlayabilirsiniz.

Saçlar Nasıl Korunabilir?

Bunun için saç tipinizi bilmeniz önelidir. Saç tipinizi öğrenmek için saç analizi yapan yerlere başvurabilirsiniz. Saç analizinize göre temel bakım serileri kullanmalısınız.  Bu temel bakım serileri, şampuan, bakım kremi, saç serumu, yıkama sonrası bakım ürünleridir.

Bunun yanı sıra saç diplerinize ve saç uçlarınıza bazı bakım kürleri, saç maskeleri uygulayabilirsiniz. Bu maskeler bakım yaptığınız saçınızı destekler, saçlı deri problemlerini çözümler, saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Saçların dökülmesini kontrol altına alabilir.

Bunun yanı sıra bir takım saç tedavileri ile saçlar bahar aylarında korunup yaza hazırlanabilir.

Örneğin saç mezoterapisi ve prp uygulaması ile,

- Saçlardaki dökülmeler en aza indirilebilir.
- Saçların deriye daha sıkı tutunması sağlanabilir.
- Saçlı derideki aşırı yağlanma ve kuruluk, kuruluğa bağlı olarak meydana gelen kepeklenme gibi problemler çözümlenebilir.
- Saçlar daha canlı, gür ve sağlıklı hale gelir.

Bu şekilde hem temel bakım hem de tedaviler ile saçlar kıştan sonra yaza hazırlanır, yaz aylarının sonlarında ise aynı tedaviler, uygulamalar ile saçlar sonbaharda kışa hazırlanır ve her geçiş mevsiminde saçlar korunarak dış etkilerden, yıkıcı etkilerden daha az etkilenmesi sağlanır.

Bu tedavilerin ilk bahar ve sonbaharda uygulanması bunun için çok önemlidir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>