Anasayfa » Cilt Bakımı Nasıl Yapılır » TEN RENGİNİZİ AÇMAK İSTİYORSANIZ BU MASKE TAM SİZE GÖRE
TEN RENGİNİZİ AÇMAK İSTİYORSANIZ BU MASKE TAM SİZE GÖRE

TEN RENGİNİZİ AÇMAK İSTİYORSANIZ BU MASKE TAM SİZE GÖRE

Bazen ten rengimizden hoşnut kalmayız. Doğuştan, yapısal veya dış faktörlerin etkisi ile ten rengimiz istediğimizden daha koyu olabilir veya aynaya baktığımızda daha karanlık bir izlenim görebiliriz. Bu durumda kısa ve pratik çözümlerle daha aydınlık bir cilt isteriz. Tarif edeceğim bu maske ile daha aydınlık bir cilde sahip olabilirsiniz.

AĞARTICI ( RENK AÇICI ) MASKE TARİFİ
Öncelikle malzemelerimizden bahsedelim.
-Yeşil limon
-Pirinç unu
-Süt
-Greyfurt

*-Neden bu malzemeler diye soracak olursanız; bu malzemeler deri üzerinde ölü hücreleri yok edip renk açma özelliği gösterir ve bir arada kullanıldıklarında hem renk açar hemde cilt bakımınızı sağlar gözeneklerinizi temizler. Özellikle yeşil limonda normal limona oranla daha fazla asit bulunduğu için maskemiz daha etkili olmaktadır.  Çünkü meyve asitleri kimyasal peeling özelliği barındırmaktadır.
MASKENİN HAZIRLANIŞI

Öncelikle 1 tane greyfurt ve yeşil limonu sıkıyoruz. Çıkan suya bir kahve fincanı süt ekliyoruz ve bu sıvılar maske kıvamı alana kadar karıştırarak pirinç unu ekliyoruz. İşte maskemiz hazır.

UYGULANIŞI

Maskenin uygulanması için öncelikle uygulama alanını iyice temizleyin. Sonra sıcak su ve soğuk su ile yüzünüzü yıkayın ki kan dolaşımınız artsın ve maske daha iyi etki etsin. Ardından maskeyi elinizle krem sürer gibi cildinize uygulayın. Bekleme süresi dolunca sıcak ve soğuk su ile yıkayın.

UYGULAMA PERİYODU
Hafta bir kez bu maskeyi uygularsak, cilt renginde gözle görülür bir açılma ve aydınlık gözlenir. Maskeyi 1 ay boyunca hafta bir uygulayıp 10 gün ara verin ve sonuçlara bakın. Eğer devam etmek isterseniz aynı uygulama periyodu ile maskenizi yineleyebilirsiniz.

BEKLEME SÜRESİ

Maskenizi cildinizde en fazla 25 dakika bekletin. Hassas bir cilde sahipseniz bu süreyi 10 dakikadan fazla olmayacak şekilde ayarlayın.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR ?

Renk açıcı maskeyi, beyazlatmak istediğiniz,
-El
-Yüz
-Dekolte
-Boyun vs.. bütün alanlara uygulayabilirsiniz.
*- Bu maskeyi koltuk altınızdaki renk koyulukları için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

*-Yaptığınız maske sonunda mutlaka yüzünüze su bazlı bir nemlendirici krem uygulayın ve cildinizi ferahlatın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>