Anasayfa » Cilt Tedavileri » Akne (Sivilce) Tedavisi » Lazerle Akne Tedavisi
Lazerle Akne Tedavisi

Lazerle Akne Tedavisi

Lazer sistemleri sivilce(akne) tedavisinde kullanılan, tedaviyi hızlandıran ve iz kalma olasılığını azaltan popüler yöntemlerden bir tanesidir. Sivilce tedavisinde tedavi süresini kısaltmak, tekrar eden sivilce şikayetini engellemek amacıyla ve ağızdan ilaç kullanamayan hastalarda lazer tedavisini uygulamak çok faydalı olur. Ayrıca iz kalmaya eğilimli ve iz kalmış akne hastalarında da başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Sivilce(akne) tedavisinde amaç hastayı bir an önce iyileştirmek ve iz kalmamasını sağlamak olmalıdır. Sivilce tedavileri sırasında lazer tedavileri uygulamak bir yandan izlerin yok olmasınıda sağlamaktadır.

 Lazerle Sivilce (Akne) Tedavisi Nasıl Yapılır?

 Lazerle sivilce tedavisi 1-3 hafta aralıklarla yapılabilir. Uygulanan cihaza göre seans sayısı değişmekle birlikte en az 4-6 seans önerilir. Lazerle akne tedavisinin yanı sıra krem ve ağızdan ilaç tedavilerine devam edilebilir.

 Lazerle Sivilce (Akne) Tedavisi Sonrası Ciltte Görülen Değişiklikler nelerdir?

 Yapılan lazer sisteminin çeşidine göre lazerle akne tedavisi sonrası ciltte hafif bir pembelikten hafif bir kabuklanmaya kadar birkaç süren cilt değişiklikleri olabilir. Genel olarak yan etki oranı düşük uygulamalardır. Bronz ve esmer tenlerde tüm lazer ve ışık uygulamalarında olduğu gibi dikkatli olunmalıdır.

 Lazerle Sivilce (Akne) Tedavisi Nasıl Etkili Olur?

 İltihaplı sivilce oluşmasında başlıca nedenlerden biri normalde deride yaşayan ve yağ kanallarında bulunan P. acnes bakterisidir.  P. acnes bakterisi lazerlerin enerjisini emerek tahrip olur. Işık ve lazer sistemleri bakteri sayısını azaltarak sivilce oluşumunu engeller.

 Ayrıca lazer ve ışık sistemleri deriye zarar vermeden deri altındaki yağ bezleri ısıtarak tahrip eder. Yağ kanallarının küçülmesi ve azalması sonucu sivilcelerde iyileşme meydana gelir.

 Lazerle Sivilce (Akne) Tedavisinde Kullanılan Cihazlar Hangileridir?

  • Nd:YAG Lazer
  •  Fraksiyonel Lazer

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>